Poznań ciekawym miastem dla inwestorów

Firma Knight Frank we współpracy z Michael Page Poland opublikowała raport, z którego wynika, że w Poznaniu dostępne są ciekawe miejsca pracy, a samo miasto przyciąga inwestorów.

 

Według raportu Poznań jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w tej części Europy – w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Stolica województwa wielkopolskiego niejednokrotnie była wyróżniana w rankingach biznesowych. Raport docenia przede wszystkim zrównoważony rozwój miasta.

Poznań ceniony jest za Transport i Infrastrukturę – to właśnie w tej kategorii odniósł zwycięstwo w Rankingu Saint-Gobain – Polskie Miasta Przyszłości 2050. Stolica Wielkopolski jest przyjazna studentom – miasto znalazło się na najniższym stopniu podium w kategorii “Najlepszych miast do studiowania”. To sama pozycja przypadła w rankingu ABSL pod względem postrzegania ogólnej jakości życia. Ponadto, Poznań znalazł się w specjalnym rankingu magazynu “Forbes” – “20 najlepszych miast do życia, inwestowania i pracy dla Amerykanów w Europie”.

W przygotowanym przez firmę Knight Freak raporcie podkreśla się fakt, iż w Poznaniu cały czas rozwijają się duże firmy. Przyciąganie inwestorów sprawia, że powstają atrakcyjne miejsca pracy. Stolica Wielkopolski dba także o zapewnienie odpowiedniej oferty wydarzeń kulturalnych.