Łazarski pomysł na spędzenie popołudnia

W Poznaniu w okresie wakacyjnym odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturowych, spośród których każdy powinien znaleźć satysfakcjonującą go ofertę. Na tych, którzy nadal nie wiedzą jak spędzać letnie popołudnia, czeka szereg atrakcji w ramach cyklu “Łazarskie Lato”. Co znajduje się w programie na najbliższe dni?

 

Charakterystyczną cechą “Łazarskiego Lata” są tematyczne wydarzenia odbywające się w poszczególne dni tygodnia – w ofercie możemy znaleźć np. kreatywne poniedziałki, czy koncertowe soboty.

W środy mieszkańcy są zabierani w świat muzyki. Na dziś (03.08) organizatorzy przygotowali warsztaty gry na ukulele, które poprowadzi Alejandro Aguilera. Zaplanowano zajęcia zarówno dla dzieci (16:30), jak i dorosłych (17:30). Wcześniej, bo o 15:00, Europejski Korpus Solidarności i CIL Łazanka przeprowadzi animacje po angielsku.

Czwartek upłynie natomiast pod znakiem zajęć językowych. Najpierw odbędą się ciekawe spotkania, w których uczestnicy przyjrzą się naszemu językowi jako językowi obcemu (13:00 – dla dzieci, 14:30 dla dorosłych). Następnie na zainteresowanych będą czekać zajęcia z różnych języków. Zaplanowano animacje w językach: chińskim (16:00), francuskim (17:00) oraz rosyjskim (18:00).
Spotkania zostaną zorganizowane przez Europejski Korpus Solidarności i CIL Łazanka.

“Malowniczy piątek” to hasło towarzyszące atrakcjom, które zostały przygotowane na 5 sierpnia. O 14:30 odbędą się warsztaty, podczas których początkujący będą mogli nauczyć się szydełkowania. Następnie zaplanowano artystyczne zajęcia prowadzone w języku angielskim. Na zakończenie dnia (17:30) przez poznańską publicznością wystąpi zespół De Jacarandá.