Jacek Jaśkowiak promuje poznańskie siłownie zewnętrzne. Poleca je szczególnie jednej grupie

Siłownie zewnętrzne na stale wpisały się w krajobraz miast, miasteczek i wsi w Polsce. Nie brakuje ich także w Poznaniu, gdzie budowane są często z inicjatywy samych mieszkańców w ramach m.in. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego lub z budżetów osiedlowych rad. Do korzystania z nich zachęca prezydent Poznania, który zaczął na nich ćwiczyć i wyznaczył sobie cel, jak chce osiągnąć pod względem sprawności fizycznej.

 

Jacek Jaśkowiak słynie ze swojego zainteresowania sportem i aktywnością fizyczną i nie po raz pierwszy chwali się swoim treningiem. Na swoim profilu w mediach społecznościowych pochwalił się wizytą w miejscu przygotowanym do street workoutu.

Jak wskazał prezydent, „choć ćwiczenia te wyglądają niewinnie, wymagają ogromnej sprawności i systematycznego treningu”. Zauważył, że siłownie zewnętrzne cieszą się dużą popularnością wśród poznaniaków.

Jacek Jaśkowiak stwierdził, że poleca je zwłaszcza młodzieży, bo jak zauważył, jest to „świetny pomysł, by wzmocnić mięśnie i prawidłową postawę”.

Prezydent Poznania ma także własny cel – w najbliższych tygodniach chce wzmocnić mięśnie tak, by być w stanie zrobić tzw. „human flag” (ang. „ludzka flaga”).