Najczęściej wybierane przez przedsiębiorców modele Volkswagena

Volkswagen należy do najpopularniejszych marek samochodowych wśród polskich przedsiębiorców. Wskazujemy i opisujemy najczęściej wybierane przez nich modele tej firmy. Wymieniamy również najważniejsze powody, dla których auta te cieszą się wśród nich dużym uznaniem.

Volkswagen to marka samochodowa należąca do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen Group (VAG) z siedzibą w Wolfsburgu. Jej historia sięga lat 30. XX wieku, kiedy Ferdinand Porsche zaprojektował pierwsze auto Volkswagena – popularnego Garbusa (Volkswagen Typ 1), który miał być tanim samochodem rodzinnym dla niemieckiego ludu. Dziś Volkswagen jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce i na świecie. 

Najczęściej leasingowane modele 

Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, polscy przedsiębiorcy w pierwszym półroczu 2022 roku najczęściej decydowali się na leasing Toyoty i Skody. Trzecie miejsce w zestawieniu popularności przypadło Volkswagenowi. Spośród wszystkich modeli tej niemieckiej marki największym zainteresowaniem polskich firm w okresie styczeń – czerwiec 2020 cieszył się Volkswagen T-Roc. Drugim najczęściej wybieranym modelem był Volkswagen Passat, a trzecim – Volkswagen Golf. 

Volkswagen T-Roc

Jest to produkowane od 2017 roku auto osobowe klasy miejskiej typu crossover. W zależności od wersji pojazdu, prędkość maksymalna nowego Volkswagena T-Roc może wynieść od 185 km/h do 218 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 6,8-10,9 sekundy. Deklarowana przez producenta szczytowa moc silnika mieści się w przedziale 110-190 KM, zużycie paliwa 4,9-7,9 l/100 km, a pojemność bagażnika do 1290 litrów.

Wyposażenie tego samochodu może obejmować m.in. asystenta zmiany pasa ruchu, aktywny tempomat AC, asystenta parkowania, funkcję automatycznego włączania świateł, sygnalizację spadku ciśnienia w oponach, rozpoznawanie zmęczenia kierowcy, system awaryjnego hamowania i rozpoznawania pieszych czy podgrzewane fotele z funkcją masażu. 

Volkswagen Passat 

Auto osobowe klasy średniej produkowane od 1973 roku. W zależności od wybranego wariantu, przedsiębiorca może liczyć na następujące osiągi – prędkość maksymalną od 214 km/h do 250 km/h i przyspieszenie do 100 km/h od 5,4 do 8,9 sekundy. Moc silnika wynosi od 150 do 280 KM, pojemność bagażnika od 650 do 1780 litrów, a zużycie paliwa od 4,8 do 9,4 litra.

 

Nowy Volkswagen Passat Variant to komfortowo wyposażony samochód. Znajduje się w nim m.in. automatyczna klimatyzacja z filtrem antyalergicznym, reflektory LED, światła przeciwmgielne tylne i przednie z funkcją doświetlania zakrętów, samouszczelniające się opony, elektromechaniczny hamulec postojowy czy instalacja telefoniczna Bluetooth. Pojazd został też wyposażony w nowoczesne funkcje, w tym system rozpoznawania znaków drogowych, sygnalizację niezapiętych pasów bezpieczeństwa czy czujnik zmierzchu i deszczu automatycznie włączający wycieraczki. 

Volkswagen Golf

Pojazd osobowy klasy kompaktowej, którego produkcja rozpoczęła się w 1974 roku. Obecnie jest dostępny zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym i hybrydowym. Moc silnika w tym modelu samochodu – w zależności od wariantu – wynosi od 110 do 190 KM. Prędkość maksymalna może sięgać od 202 do 224 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h od 8,5 do 10,2 sekundy. Podawana przez producenta maksymalna pojemność silnika wynosi od 374 do 1237 litrów, a zużycie paliwa od 4,3 do 6,7 litra na 100 km.

 

Nowy Volkswagen Golf jest wyposażony m.in. w reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu, światła do jazdy dziennej, aktywny tempomat, kamerę cofania, automatycznie regulowaną klimatyzację czy instalację telefoniczną Bluetooth. Kierowca może również korzystać z podgrzewanych lusterek bocznych, czujnika parkowania z przodu i z tyłu, asystenta utrzymania toru jazdy, a także systemu wykrywania pieszych i rowerzystów, zmęczenia kierowcy oraz spadku ciśnienia w oponach. 

Dlaczego auta Volkswagena są tak chętnie wybierane przez przedsiębiorców? 

Polskie firmy chętnie decydują się na leasing samochodów Volkswagen, ponieważ popularne modele tej marki uchodzą za łatwo dostępne, bezawaryjne, stosunkowo tanie w eksploatacji i niezbyt drogie w zakupie. Bez trudu można także znaleźć do nich części zamienne oraz po kilku latach sprzedać używany pojazd na rynku wtórnym.

 

Samochody Volkswagena są nowocześnie wyposażone – znajduje się w nich wiele systemów podnoszących komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zapewniają zarazem przyzwoite osiągi, mają sporą pojemność bagażnika oraz wyróżniają się niskim poziomem spalania.