Nocne kursy linii turystycznych odbędą się w sobotę. Zainteresowani mogą przejechać się na trasie H (Plac Wielkopolski – Gajowa/Stare Zoo), na której kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym WD. Należy pamiętać, że nie można wejść do pojazdu na przystankach pośrednich.
Plan odjazdów:
Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 20.00, 20.40, 21.20 i 22.00
Odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 20.15, 20.55, 21.35 i 22.15
Bardzo ciekawą opcją wydaje się być także podróż na trasie linii turystycznych nr 200 – pasażerowie będą mogli wsiąść do piętrowego autobusu MAN SD202. Inicjatywa została zrealizowana w ramach współpracy z Pleszewskimi Liniami Autobusowymi “Gaedig Reisen”.
Trasa autobusu:
STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Matyi – Niezłomnych – Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowo – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Solna – Niepodległości – Święty Marcin – Zwierzyniecka – STARE ZOO
Plan odjazdów:
Odjazdy z przystanku Stare ZOO na ulicy Zwierzynieckiej: godz. 20.00, 21.00 i 22.00
Bilety można zakupić u konduktorów wewnątrz pojazdów. Autobus również nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich.
Standardowo będzie można wybrać się również na przejażdżkę dziennymi liniami turystycznymi. Przez cały weekend działać będą linie: tramwajowa 0 i autobusowa 100, natomiast linią 102 będzie można się przejechać jedynie w sobotę.
W związku z remontami w stolicy Wielkopolski, trasa linii turystycznej nr 0 ulegnie zmianie. Inne będą także godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.
Trasa oraz godziny odjazdów:
GAJOWA/STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – Zajezdnia Madalińskiego – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – GAJOWA/STARE ZOO
Odjazdy z przystanku Stare ZOO na ul. Gajowej: godz. 11.10, 12.20, 13.20, 15.10, 16.20 i 17.20.
Odjazdy z zajezdni Madalińskiego: godz. 11.40, 12.40, 13.40, 15.40, 16.40 i 17.40.
Dodatkowo atrakcja czeka na mieszkańców Poznania w niedzielę. Chętni będą mogli skorzystać z linii historycznej H, obsługiwanej wagonem Typu I produkcji Bergische Stahlindustrie z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer.
Niedzielna trasa linii historycznej H:
GAJOWA/STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – plac Ratajskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI – 23 Lutego – plac Ratajskiego – Mielżyńskiego – Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – GAJOWA/STARE ZOO
Godziny odjazdów:
Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 11.45, 12.35, 13.20, 14.35, 15.35 i 16.20
Odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 12.05, 12.50, 13.40, 14.50, 15.50 i 16.35
Liczba miejsc jest ograniczona – do pojazdu będzie mogło wejść tylko tyle osób, ile jest miejsc siedzących.