Pijany łamał przepisy drogowe na oczach policjantów jadąc niesprawnym technicznie ciągnikiem

Na oczach policjantów złamał przepisy ruchu drogowego, a był to dopiero początek tworzenia listy nieprawidłowości, których się dopuścił. Poznańska policja opublikowała nagranie, na którym widać, jak pijany kierujący ciągnikiem rolniczym łamie przepisy na drodze.

 

Do zdarzenia doszło 12 lipca, jednak dopiero dziś ujawniono nagranie. Policjanci z poznańskiej drogówki podczas patrolowania ulic czekali na zmianę świateł przy jednym ze skrzyżowań. W pewnym momencie zauważyli jak kierujący ciągnikiem rolniczym przejeżdża obok nich z lewej strony na czerwonym świetle i skręca w prawo. Zdarzenie nagrała kamera w policyjnym radiowozie.

Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i ruszyli za kierowcą. Po chwili zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że zarejestrowane wykroczenie nie jest jedynym. Badanie wykazało, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Na dodatek pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych i nie powinien poruszać się po drogach.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych. Dodatkowo, za prowadzenie pojazdów będąc w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.