Drugi dzień Festiwalu Tradycji Poznańskich

Sobota to drugi dzień Festiwalu Tradycji Poznańskich. Atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych nie brakowało, a część z nich odbywała się na placu Kolegiackim.

 

To pierwsza edycja festiwalu, którego celem jest przybliżenie ponad 1000-letniej historii i tradycji Poznania i jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Z tej okazji przez cały weekend odbywa się szereg atrakcji w różnych rejonach miasta. Część z nich odbywała się na pl. Kolegiackim, który jest centrum wydarzenia.

Zarówno dzieci jak i dorośli mogli korzystać z wydarzeń odbywających się zarówno na festiwalowej scenie jak i na pozostałym obszarze placu.

Mieszkańcy i turyści mogli wziąć udział m.in. w pokazie „Obrazy kawą malowane”, który pozwalał na poznanie interesującej formy sztuki. Duże zainteresowania wzbudziły animacje dla dzieci przygotowane przez Teatr Mozaika. Nie brakowało śmiechu, ciekawych historii i zabawy. Najmłodsi mogli wziąć również udział w warsztatach plastycznych.

Na festiwalowej scenie odbył się koncert Aleksandry Idkowskiej i Kacpra Kolasińskiego „Tradycja na nowo i jazzowo”, a dzień zakończył występ Zespołu Morga.