Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na sobotnie atrakcje

Trwa Festiwal Tradycji Poznańskich. Wśród instytucji, które biorą udział w wydarzeniu znajduje się Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

 

Festiwal w pełni poświęcony jest poznańskiej historii i wynikających z niej tradycji. Podczas imprezy odbędą się koncerty, warsztaty i pokazy, które nawiązują do tożsamości mieszkańców stolicy województwa wielkopolskiego. Tematem dyskusji będą lokalne zwyczaje – podczas festiwalu będzie można poznać ich genezę oraz to jak zmieniały się wraz z upływem czasu. W piątek, w ramach koncertu otwierającego, przed publicznością wystąpią poznańscy artyści.

Część z atrakcji festiwalu została przygotowana przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci, który zaprasza na sobotę pełną interesujących wydarzeń.

Najpierw o godzinie 13:00 odbędzie się spotkanie z archeologiem, podczas którego nastąpi także zwiedzanie wystawy czasowej pt. “Skarb Srebrny z Łącznego Młyna”. Uczestnicy cofną się do XIX wieku i porozmawiają o odkryciu skarbu z 1872 roku.

O godzinie 15:00 będzie można udać się do Kościoła Najświętszej Marii Panny in Summo. Oprócz podziwiania wnętrza świątyni, będzie można zapoznać się z ekspozycją dotyczącą poznańskiego palatium.

Ostatnim sobotnim akcentem będzie prelekcja dr Łukasza Gruszczyńskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (godzina 17:00). Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają na temat współczesnego podejścia do tradycji. Zaplanowano również spacer do rzeźby wznoszącej się na ul. Posadzego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane przez Rezerwat Archeologiczny jest bezpłatny.