POZnań Wood Festival już we wrześniu

Już niedługo w Poznaniu odbędzie się druga edycja POZnań Wood Festival. Wydarzenie rozpocznie się 8 września i potrwa 4 dni.

 

W POZnań Wood Festival zostaną wykorzystane jabłonie oraz topole, które na początku roku zostały powalone w wyniku przejścia orkanu Eunice.

Podczas festiwalu odbywają się konkursy rzeźbienia w drewnie. W tegorocznej edycji w głównych zawodach udział weźmie około 20 rzeźbiarzy. Impreza przyciąga artystów z różnych krajów – do Wielkopolski przyjadą osoby z Niemiec, Białorusi oraz Czech. Tematem przewodnim konkursu są gatunki zwierząt i roślin, którym w Polsce zagraża wyginięcie. Wykonane rzeźby będą musiały nawiązywać do tego zagadnienia – uczestnicy będą musieli wykonać w drewnie elementy małej architektury. W tym procesie rzeźbiarze będą mogli skorzystać z pilarek, szlifierek i dłut. Rywalizacja potrwa 4 dni i zakończy się 11 września rozdaniem nagród.

Organizatorzy zaplanowali także konkurs Speed Wood Carving, w którym uczestnicy muszą jak najszybciej wykonać rzeźbę. Temat dzieła jest dowolny, lecz artystów będzie ograniczać czas – na zadanie można przeznaczyć maksymalnie 60 minut. Powstałe dzieła trafią na licytacje. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacjom, które działają dla seniorów, dzieci oraz zwierząt. Każdego dnia pieniądze będą zbierane na inny cel (jeden z wymienionych).

Organizatorzy festiwalu zaplanowali także dodatkowe atrakcje. Od piątku do niedzieli odbywać się będą warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci spróbują swoich sił w malowaniu na drewnie oraz rzeźbieniu w glinie.

Natomiast w piątkowy oraz sobotni wieczór zgromadzeni będą mieli okazję do posłuchania muzyki na żywo. Dodatkowo całej imprezie będzie towarzyszyć Lotny Festiwal Piwa.