Messi wskazał, kto będzie tegorocznym zwycięzcą Złotej Piłki

Niedawno w sieci pojawiła się informacja o tym, Leo Messi powiedział, kto powinien wygrać Złotą Piłkę w tym roku. Jest to pierwszy raz od 17 lat, kiedy Messi nie znalazł się na liście nominowanych piłkarzy, która została opublikowana 12 sierpnia.

Przypominamy, że mecze piłki nożnej z udziałem najlepszych zawodników można między innymi znaleźć na https://gg.bet/pl/sports.

France Football ogłosił listę nominowanych zawodników w plebiscycie Złotej Piłki, w którym siedmiokrotny triumfator, Messi, w tym roku nie będzie uczestniczył. Wiadomo, że dla wielu fanów Messiego jest to wielka niespodzianka. Jednak w rankingu po raz kolejny widać nazwisko Roberta Lewandowskiego. W zeszłym roku w plebiscycie Złota Piłka Messi pokonał Lewandowskiego i Jorginho. Według argentyńskiej gwiazdy zwycięzcą tegorocznego plebiscytu bez wątpliwości będzie Karim Benzema.

Według Messiego Benzema miał spektakularny rok w Lidze Mistrzów. Piłkarz był kluczowym zawodnikiem Realu Madryt w każdym meczu do 1/8 finału. Nie ma co się dziwić temu, że Messi uważa Francuza za tegorocznego zwycięzcę Złotej Piłki, ponieważ Benzema zagrał w 46 meczach, w których zdobył 44 bramki i zaliczył 15 asyst. Sezon dla piłkarza zakończył się mistrzostwem kraju i zwycięstwem w Lidze Mistrzów.

Zarówno, jak i Messi na Benzemę postawił jego reprezentacyjny kolega i zawodnik PSG, Kylian Mbappe. Według Mbappe Karim jest faworytem dzięki temu, że rozegrał sezon życia i wygrał Ligę Mistrzów. Jeśliby tak się stało, że piłkarz Madrytu przegrał w tym sezonie, to byłoby oczywiste, że o wygraniu Złotej Piłki Karim Benzema mógłby na zawsze zapomnieć.