Bezpłatna rehabilitacja pacjentów onkologicznych

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów realizuje program, w ramach którego pacjenci onkologiczni z województwa wielkopolskiego mogą skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji.

 

Celem projektu jest pomoc w walce z chorobami nowotworowymi, poprzez zapewnienie pacjentom dostępu do specjalistycznej opieki. Rehabilitacja ma przyczynić się do szybszego powrotu po wyczerpującym leczeniu. Pacjenci mogą skorzystać ze wsparcia w zakresie fizjoterapii, dietetyki oraz psychologii. Każdy z nich będzie mógł otrzymać indywidualne wsparcie od specjalistów. Przewidziano
także wizyty, na które pacjenci będą mogli przyjść w towarzystwie bliskich.

Program skierowany jest do osób w wieku 18-64 lat, które są w trakcie leczenia onkologicznego lub przebyły chorobę nowotworową. Pacjenci muszą mieszkać, uczyć się lub pracować w województwie wielkopolskim.

Autorem programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, natomiast za jego realizację odpowiada OPEN S.A. Pacjenci mogą skorzystać z rehabilitacji w pięciu miastach w województwie wielkopolskim. Wśród nich są: Poznań, Piła, Kalisz, Konin oraz Leszno.

Udział w programie jest bezpłatny. Pacjenci nie potrzebują skierowania. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. Rozwiać wszelkie wątpliwości można także dzwoniąc pod numer 601 061 848, bądź pisząc na adres mailowy rehabilitacja@open.poznan.pl.