Będzie zmiana organizacji ruchu na Rondzie Skubiszewskiego

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się wprowadzanie korekty stałej organizacji ruchu na Rondzie Skubiszewskiego. Ma ona poprawić płynność przejazdu i umożliwić skręt w ul. Grunwaldzką z ul. Smoluchowskiego i Jawornickiej.

 

Rondo Skubiszewskiego jest skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej, Smoluchowskiego i Jawornickiej. Mieszkańcy od dłuższego czasu apelowali o wprowadzenie zamian w organizacji ruchu, które ułatwią skręt w ul. Grunwaldzką, a także poprawią bezpieczeństwo na drodze.

Do wniosku Rady Osiedla Junikowo i samych mieszkańców pozytywnie odniósł się Zarząd Dróg Miejskich. Jeszcze w sierpniu rozpocznie się wprowadzanie korekty.

Obecne pasy do jazdy na wprost na linii ul. Smoluchowskiego – Jawornicka będą umożliwiały także skręt w lewo w ul. Grunwaldzką. Pozwoli to na szybszy wyjazd w kierunku centrum i granic miasta.

Jednocześnie w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu, a jednocześnie spełnienia wymogów prawnych zamontowane zostaną sygnalizatory świetlne do skrętu w lewo na wlotach ul. Grunwaldzkiej. W ten sposób zostanie ograniczona liczba pojazdów wewnątrz skrzyżowania.

Nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać od 31 sierpnia.