Czy jest program, którego Maciej Narożny by nie poprowadził? Jak wygląda dzień dziennikarza radiowego?

Maciej Narożny to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy i prezenterów w Poznaniu, jego głos zna chyba każdy. W programie śniadaniowym „Hej Poznań” opowiedział m.in. o tym, o której godzinie zaczyna dzień i jakiego programu nigdy by nie poprowadził.

Maciej Narożny niedawno dołączył do ekipy MC Radia, gdzie prowadzi program popołudniowy. W przeszłości prowadził również pasma poranne przez co był zmuszony do wczesnego wstawania, co nie do końca mu odpowiadało. Annie Drzazdze opowiedział, o której rozpoczyna i kończy swój dzień.

„Wstaję o 11:00, jestem typowym nocnym markiem. Kładę się spać koło 2:00, ale i tak wysypiam się jak dziecko.” – stwierdził.

Dziennikarz opowiedział o wielu zabawnych historiach związanych z pracą w radiu, jedna z nich dotyczyła Agnieszki Osieckiej – legendarnej autorki tekstów piosenek. Mimo tego, że był świadkiem wielu wpadek radiowych, żadna nie dotyczyła jego samego ponieważ uważa się za osobę nieśmiałą.

„W ogóle się nie nadaje do prowadzenia czegoś takiego, coś dość popularnie nazywa się wkrętarką, dzwonienie do innych i podszywanie się za kogoś. To jest nie dla mnie, w takich sytuacjach jestem mega speszony.” – wyznał w programie Hej Poznań

Maciej Narożny opowiedział o tym jak przygotowuje się do prowadzenia programu radiowego. Istotną częścią jego pracy jest czytanie, a także poszerzanie swoich zainteresowań. Dobry dziennikarz powinien interesować się wszystkim, zarówno sportem, kulturą jak i polityką. Dzięki temu odnajdzie się w każdej sytuacji. Jego wejścia na antenę zawsze są spontaniczne, nigdy nie zapisuje sobie wcześniej tego co ma powiedzieć.