Prezes Lotniska Ławica odwołany ze stanowiska. Kto zostanie następcą?

Rzecznik prasowy Lotniska Ławica Błażej Patryn poinformował że w ubiegły piątek trybie pilnym rada nadzorcza odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Mariusza Wiatrowskiego.

Port Lotniczy Poznań-Ławica informuje, iż 2 września 2022 roku, na piątkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej, podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska, pełnionej funkcji, Prezesa lotniska Mariusza Wiatrowskiego. Rada Nadzorcza spółki Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. podjęła uchwałę o odwołaniu działając na podstawie § 19 ust. 1 i § 33 ust. 2 pkt 5 Umowy Spółki”

czytamy w komunikacie

Naturalnym następcą Prezesa Wiatrowskiego wydaje się wiceprezes Lotniska Ławica Grzegorz Bykowski. Ma on wieloletnie doświadczenie w pracy na Poznańskim lotnisku. Pełni funkcję wice prezesa od maja 2013 roku.

Właścicielem lotniska są samorządy Poznania i województwa wielkopolskiego, a także Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze”.

Nie wiadomo, co zdecydowało o odwołaniu Wiatrowskiego. W trakcie posiedzenia rady nadzorczej nie kierowano pod jego adresem żadnych zarzutów. Z naszych informacji wynika, że wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na nowego prezesa Ławicy. Na razie lotniskiem będzie rządził wiceprezes Grzegorz Bykowski.

Kim jest Mariusz Wiatrowski ?

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i finansowania w transporcie lotniczym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Kariera zawodowa

Zarządzał między innymi Pocztą Polską, Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym i OFE Pocztylion oraz oddziałem ING Banku Śląskiego.

Prezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica jest od czerwca 2006 roku.

Jest wiceprezesem zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.