Trwa przebudowa ul. Pokrzywno. Jak wygląda plac budowy?

Ulica Pokrzywno zmieni się na lepsze na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej. Postępują prace polegające na przebudowie, dzięki której ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową.

 

Inwestycja została podzielona na etapy tak, by ul. Pokrzywno pozostała częściowo przejezdna. Wykonawca zadania koncentruje się więc na zachodniej stronie ulicy, która jest wyłączona z ruchu.

Stara nawierzchnia została rozebrana i przygotowywana jest baza pod nową konstrukcję jezdni. Trwają także prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

Przejazd możliwy jest wschodnią stroną ulicy, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres zadania wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.