Już dziś derby Poznania! Warta podejmuje Lecha

Już dziś na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej odbędą się derby Poznania. Warta Poznań jako gospodarz spotkania tym razem ugości swojego młodszego brata w stolicy Wielkopolski.

 

Warta Poznań zwykle rozgrywa swoje mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim – to rozwiązanie stosowane do czasu, aż stadion przy Drodze Dębińskiej nie będzie spełniał wymogów stawianych klubom grającym w Ekstraklasie.

Oznaczało to, że dzisiejsze derby Poznania powinny być rozegrane właśnie w Grodzisku, ponieważ to Warta jest gospodarzem meczu. Udało się jednak dojść do porozumienia między klubem, a Miastem, a także uzyskać zgodę Ekstraklasy na zmianę miejsca spotkania. Dzięki temu obie drużyny spotkają się dziś na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej.

Ta wiadomość bardzo ucieszyła kibiców, którzy mogą obejrzeć derby w mieście, którego one dotyczą. Dzięki temu na trybunach może zasiąść więcej kibiców – bo stadion jest większy niż ten w Grodzisku, a kibice nie muszą nigdzie jechać.

Dla Poznania dzisiejsze derby to święto wszystkich kibiców. W Poznaniu, w przeciwieństwie do innych miast nie tylko w Polsce, miłośnicy obu klubów bardzo się lubią i wzajemnie sobie kibicują. Nie ma więc „podziału miasta” ani wrogości i rywalizacji o „przywództwo”. Miłośnicy piłki nożnej w stolicy Wielkopolski są przykładem siostrzano-braterskiej sportowej przyjaźni.

Początek spotkania już o godzinie 17:30.