Miejski Inżynier Ruchu, Policja, ZTM, ZDM, Straż Miejska – otwarte konsultacje społeczne na pl. Wolności

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, a w jego ramach w całej Europie prowadzona jest także akcja Road Safety Days, czyli Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Już jutro, na pl. Wolności mieszkańcy Poznania i okolic będą mogli osobiście porozmawiać z policjantami i przedstawicielami spółek, instytucji i służb odpowiedzialnych za kwestie związane z bezpieczeństwem, infrastrukturą i mobilnością, a to za sprawą otwartych konsultacji społecznych.

 

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opierają się na działaniach policji i innych podmiotów i służb w zakresie ruchu drogowego. Celem jest realizacja „wizji zero”, oznaczającej zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, a osiągnięcie tego jest możliwe poprzez eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu.

Poznańska policja poza standardowymi działaniami w tym zakresie kontynuuje również akcję „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”, czyli otwarte dla mieszkańców rozmowy o bezpieczeństwie, mobilności i infrastrukturze.

W tym roku konsultacje odbywać się będą w środę, 21 września, w godzinach 15:00-17:30 na pl. Wolności w Poznaniu. Do udziału zaproszono przedstawicieli nie tylko policji, ale także Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, MPK Poznań i Straży Miejskiej Miasta Poznania.