Ostatni moment na zapisy na 1Milę

W najbliższą niedzielę, 25 września w Poznaniu odbędzie się wielkie sportowe święto. Miłośnicy biegania wezmą udział w imprezie sportowej „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. Zapisy trwają do środy.

 

1MILA – mityng lekki i atletyczny odbędzie się w tę niedzielę, 25 września, na stadionie POSiR Golęcin. Organizatorzy przygotowali do wyboru cztery różne konkurencje. Głównym biegiem imprezy jest pokonanie trasy o długości 1 mili, dodatkowo przygotowano starty w sztafetach (4x400m), bieg na 5 kilometrów, a także rywalizację dla najmłodszych.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję poznać gwiazdy polskiego sportu. W Poznaniu obecny będzie Marcin Lewandowski – polski lekkoatleta, zdobywca medali zarówno na mistrzostwach Europy jak i mistrzostwach świata. Wydarzenie będzie komentował znany polski dziennikarz sportowy – Tomasz Smokowski.

Organizatorzy zaplanowali także wielkie miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, strefę relaksu, czy też specjalną strefę Żabki. Dodatkowo każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal.

Biorąc udział w wydarzeniu można wesprzeć konkretny cel charytatywny. Pakiety startowe można kupić wraz z „cegiełką”. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia mają pomóc młodym, zdolnym sportowcom, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku, w związku z rosyjską agresją, z każdego pakietu startowego 1 zł zostanie dodatkowo przeznaczona na wsparcie mieszkańców Ukrainy.

Zapisy trwają tylko do środy, 21 września.