Pasję do PRL przekuł w biznes. Kryzys mu sprzyja

Komiksy z lat 60., stare radia i zegary, ceramika która pamięta czasy PRL-u – to wszystko i wiele więcej można znaleźć w Poznaniu. W centrum miasta istnieje komis antyków, w którym na chwilę można cofnąć się w czasie.

Tuż przy Starym Rynku, przy ul. Mokrej powstał wyjątkowy komis. Pan Piotr jest kolekcjonerem przedmiotów z PRL-u i stąd jego pomysł na otwarcie „Czaru PRL-u”. Początkowo oferta sklepu nie była tak bogata jak teraz. Wielu odwiedzających lokal zainteresowała pasja pana Piotra i postanowili go wesprzeć przynosząc własne pamiątki z czasów PRL-u, poszerzając tym samym jego asortyment.

Można tam znaleźć między innymi wiele egzemplarzy antycznej ceramiki pochodzącej z Polskiej Fabryki Porcelany w Chodzieży, czy też z Huty Szkła Gospodarczego w Ząbkowicach Śląskich. Kolekcjonerzy komiksów oraz zabawek również znajdą tam coś dla siebie. Oprócz tego pan Piotr prowadzi skup starych rzeczy, można do niego przynosić np. porcelanę, narzędzia, radia, biżuterię czy aparaty fotograficzne.

Dzięki pomocy obcych ludzi panu Piotrowi udało się przerodzić pasję w biznes. Miejsce stworzone przez niego w Poznaniu to prawdziwy raj dla osób kochających starocie pochodzące z dawnych czasów.

Komis „Czar PRL-u” znajduję się na ul. Mokrej 11.