Gniezno pierwszą stolicą… hip-hopu. Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na wyjątkowy koncert

Już w piątek mieszkańcy Gniezna oraz turyści będą mieli okazję poczuć klimat Hip-Hopu sprzed 20 lat. Odbędzie się tam koncert „Pierwsza stolica Hip-Hopu” organizowany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego.

 

W piątek Gniezno stanie się stolicą oldskulowego Hip-Hopu. Oprócz koncertów będzie można obejrzeć klipy gnieźnieńskich ekip breakdance i rapowych nawet z lat 80. Na scenie wystąpią Kuba CE z Norbi-Alkomajster, Szegetz, Ochol (jeden z Autrezów) oraz Kolektyw Fala. Specjalnie na tę okazję organizatorzy zdecydowali się na niską scenę. Będzie to nawiązywać do stylistyki Rap Jamów i tak zwanych „sajferów”, czyli okręgów wewnątrz których tańczą b-boye.

Na wydarzeniu pojawią się również artyści graffiti, którzy na żywo pod sceną będą tworzyć wyjątkowe dzieła. Organizatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły, tak aby uczestnicy mogli poczuć się jakby byli na koncercie 20 lat temu.

„Wszystko organizujemy w sąsiedztwie pierwszych w Polsce studiów nagrań, w których powstawały profesjonalne utwory rapowe” – wskazują organizatorzy

Dodatkowo odbędzie się wystawa „Pierwsza Stolica Hip-Hopu” realizowana w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna. Będzie można ją podziwiać od 23 września do 2 listopada 2022 roku na placu przy Teatrze.

Koncert „Pierwsza stolica Hip-Hopu” odbędzie 23 września 2022 roku o godzinie 18 na placu przed Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Wstęp dla wszystkich będzie darmowy.