Policja ustaliła sprawców pobicia 9-letniego Ukraińca na Rynku Łazarskim. Mają 14 i 16 lat

Policja ustaliła sprawców ubiegłotygodniowego pobicia 9-letniego chłopca z Ukrainy, który mieszka w Poznaniu od marca tego roku. Do zdarzenia doszło na Rynku Łazarskim.

 

Do pobicia doszło w ubiegły wtorek, 13 września na Rynku Łazarskim. Dziewięcioletni Zachary z Ukrainy wdał się w dyskusję z nastoletnią dziewczyną. Po chwili został zatrzymany przez kilkunastu nastolatków. Dwóch z nich brutalnie go pobiło.

Obrażenia chłopca były na tyle silne, że musiał spędzić kilka dni w szpitalu.

Zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. To właśnie na podstawie nagrania policja ustaliła sprawców, o czym poinformował dziś rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak. Ustalono, że ciosy zadawali 14- i 16-latek.

Starszy z nastolatków został przesłuchany w obecności rodziców. Młodszy otrzymał wezwanie do stawienia się na przesłuchanie z rodzicami lub opiekunami. Ma to nastąpić w najbliższych dniach.

Dopiero wówczas, po skompletowaniu materiałów w sprawie, policja przekaże je do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzje wobec nastolatków. Sprawcy mogą zostać umieszczeni w zakładzie poprawczym.

Pobity dziewięciolatek przybył do Poznania wraz z mamą i braćmi w marcu 2022 roku po rosyjskiej agresji na Ukrainę.