Rusza budowa drogi rowerowej na ul. Literackiej. To realizacja w ramach PBO

Rozpoczynają się prace związane z realizacją kolejnego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Literackiej, dzięki której poprawi się wygoda i bezpieczeństwo rowerzystów w drodze do szkoły, sklepów czy przystanku kolejowego.

 

Projekt zaproponowany i wybrany do realizacji przez mieszkańców zakłada wydłużenie istniejącej drogi rowerowej na ul. Literackiej, a także połączenie drogi w ul. Ceglowskiej z Literacką.

Zgodnie z założeniami nowa droga będzie przebiegała od skrzyżowania z ul. Hezjoda po zachodniej stronie jezdni, a następnie po wschodniej od wysokości ul. Wergiliusza. Dalej przez skrzyżowanie ul. Owidiusza i Horacego połączy się z istniejącą infrastrukturą rowerową.

Dzięki temu mieszkańcy zyskają bezpieczną i wygodną drogę dla rowerów prowadzącą do szkoły, sklepów i przystanku kolejowego.

W związku z inwestycją w niektórych miejscach konieczne będzie przełożenie chodnika, a także przesunięcie przystanku autobusowego za skrzyżowanie z ul. Horacego po stronie północnej.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał już wykonawcy teren pod budowę. Roboty mają zakończyć się do 6 stycznia 2023 roku.