Symulator dachowania, pokazy pierwszej pomocy i miasteczko przepisów drogowych podczas ROADPOL Safety Days

Symulator dachowania samochodu, możliwość wejścia za kierownicę policyjnego radiowozu i pokaz udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w środę na spotkaniu zorganizowanego w ramach akcji ROADPOL Safety Days przed siedzibą Automobilklubu Wielkopolski.

 

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, a w jego ramach trwa akcja ROADPOL Safety Days. Z tej okazji w środę Wydział Ruchu Drogowego poznańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z partnerami zorganizował spotkanie dla mieszkańców przed siedzibą Automobilklubu Wielkopolski przy ul. Towarowej.

Chętni mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, zarówno jako piesi, jak i kierowcy czy rowerzyści. Jednocześnie można było przekonać się, dlaczego zapinanie pasów jest tak istotne podczas jazdy i co się dzieje z osobami w samochodzie, który dachuje. Na chętnych czekał symulator dachowania.

Z kolei ratownicy medyczni opowiadali o wyposażeniu karetek i instruowali jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy.

Można było także sprawdzić swój refleks. Atrakcją dla małych i dużych okazała się też możliwość zajęcia miejsca za kierownicą radiowozu.