City Trail po raz 10. Ruszyły zapisy na jubileuszową edycję cyklu biegowego

Startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlandem. Rozpocznie się 8 października biegiem w Poznaniu, a zakończy 26 marca w Katowicach.

 

Cykl CITY TRAIL to łącznie 50 biegów na przełomie blisko 6 miesięcy na dystansie 5 km – po 5 w każdej z lokalizacji: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie oraz Wrocławiu. Każdy kto ukończy co najmniej 3 biegi otrzyma medal pamiątkowy.
 
„Nie jest wstydem przyznanie się, że jesienna i zimowa aura skutecznie demotywują nas do aktywności fizycznej. Oczywiście w słoneczne dni łatwo jest wyjść na zewnątrz, by pobiegać, ale często dbanie o kondycję utrudnia nam deszcz, szarówka, śnieg i wiatr. I tutaj pojawia się comiesięczny start w CITY TRAIL, który jest okazją do sprawdzania formy, ale także do spotkań ze znajomymi, czy przyjaciółmi – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.
 
Nationale-Nederlande od lat współorganizuje zawody. Ich celem jest pokazanie atutów biegania oraz zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej.
 
„Mam nadzieję, że dzięki rosnącej świadomości w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia, jeszcze więcej osób zdecyduje się dołączyć do nas na trasie CITY TRAIL – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy
 
Każdy biegacz kupując pakiet startowy ma możliwość wsparcia zbiórki charytatywnej organizowanej przez Fundację Krok do Natury, której celem jest posadzenie lasu. Dotychczas udało zebrać się 32 500 złotych i posadzony zostanie półhektarowy las. Dodatkowo organizatorzy zrezygnowali z dodawania do pakietów startowych bezpłatnych gadżetów, które najczęściej lądują w koszu lub głęboko w szufladzie, aby chociaż trochę ograniczyć ślad węglowy.
 
Organizatorzy zapraszają do udziału w biegach również dzieci i młodzież. W CITY TRAIL Junior udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Dystanse są dopasowane do możliwości każdej grupy wiekowej.
 
W Poznaniu odbędzie się 5 biegów, każdy w innym terminie dlatego chętni na pewno znajdą choć jedną pasującą im datę. Zawody rozgrywane będą nad Rusalką 8 października, 5 listopada, 17 grudnia, 21 stycznia oraz 4 marca.
 
Szczegółowe informacje na temat zapisów i pakietów startowych znajdują się na stronie www.citytrail.pl .