“Hej Poznań” na żywo od 8:30

W najbliższym odcinku programu “Hej Poznań” spotkamy się z gośćmi którzy potrafią ujarzmić rosnące ceny rachunków za energię. Poznamy sposoby jak sobie z nimi poradzić i jak z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Pierwszymi gośćmi będą Prof. Edward Szczechowiak,  i dr Sławomir Rosolski z Politechniki Poznańskiej . 

W 2020 roku oddano do użytku budynek nowej siedziby Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W tym roku obiekt otrzymał prestiżową nagrodę Stowarzyszenia Polska Wentylacja „Pascal 2022”. Naszymi gośćmi będą: autorzy projektu: główny projektant instalacji – prof. dr hab. inż.  Edward Szczechowiak oraz główny projektant budynku – dr hab. inż. arch. Sławomir Rosolski, profesor Politechniki Poznańskiej.

Następnym gościem będzie Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, który  odsłoni trudy przygotowań miasta do nadchodzącego sezonu grzewczego i zdradzi jakie mamy opcje.

Odpowiedzią na rosnące ceny może być energia odnawialna. Jakub Buszyński opowie o najnowocześniejszych wiatrakach, które można zamontować w naszych domach. 
Gościem Piotra Szulca będzie Magdalena Kowalak, Prezes Spółki Zarządzającej Starym Browarem, opowie o dużej inwestycji firmy służącej oszczędności energii elektrycznej.
Następnie zapytamy Rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Wiesława Kostuj o niedawną akcję Sanepidu, które będą kosztować wielkopolskich przedsiębiorców prawie 30 tys. złotych, ale także o kampaniach edukacyjnych realizowanych przez poznański oddział szpitalach. 
Tatiana Sokołowska, nasza ekspertka od wystąpień publicznych, porozmawia z nami o błędach, które popełniamy przy tego typu aktywności