Podejrzany o zabójstwo dziennikarza zatrzymany przez CBŚP

Na terenie Wielkopolski zatrzymano podejrzanego o współudział w zabójstwie dziennikarza na terytorium Holandii. W akcji zatrzymania brali udział funkcjonariusze CBŚP oraz policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego i Holandii.

Do zabójstwa doszło w lipcu 2021 roku w Amsterdamie. Podejrzany w sprawie o współudział był 30-letni mężczyzna, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Jest on podejrzewany o udział w międzynarodowej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

W trakcie działań śledczych ustalono, że mężczyzna ukrywa się na terytorium Polski, w Ostrowie Wielkopolskim. Do akcji zatrzymania skierowano policjantów z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru CBŚP ze wsparciem funkcjonariuszy Zarządu w Poznaniu CBŚP, a także policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego oraz z Holandii.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. W Polsce śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim. Wobec podejrzanego zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna do Krolestwa Niderlandów.