Wulgarnym gestem w kierunku policjantów zwrócił na siebie uwagę i… pijany popełnił szereg wykroczeń

Wulgarnym gestem w kierunku policjantów zwrócił na siebie ich uwagę i… rozpoczął machinę naliczania popełnianych przez siebie wykroczeń i przestępstw. Nastoletni kierowca z Rawicza przez kilka lat nie będzie mógł odzyskać uprawnień do kierowania pojazdami, które niedawno zdobył.

 

Nietypową sytuację opisuje Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ruch na ul. Sarnowskiej, gdy zauważyli kierowcę samochodu osobowego, który mijając ich pokazał w ich kierunku wulgarny gest, a następnie przyspieszył.

Funkcjonariusze postanowili pojechać z kierującym, który dojechał do skrzyżowania z ul. Poznańską omijając stojące na czerwonym świetle samochody, a następnie zignorował nakaz jazdy w lewo i skręcił w prawo.

Nieco dalej wyprzedził inny pojazd w rejonie przejścia dla pieszych i tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy przez całą trasę mieli go w zasięgu wzroku i widzieli jego jazdę.

Podczas kontroli przeprowadzono badanie trzeźwości, które wykazało, że 19-letni kierowca ma 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 19-latek straci uprawnienia do kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Dodatkowo odpowie także za szereg wykroczeń, jakich się dopuścił na oczach funkcjonariuszy, ponosząc konsekwencje prawne i finansowe.