Rusza sezon na Lodowisku Chwiałka

Zaledwie w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się jesień, a już za kilka dni będzie można korzystać z zimowych sportów. W sobotę rozpocznie się sezon na Lodowisku Chwiałka.

 

Po zakończonym sezonie aktywności letnich głównie nad jeziorami czy na otwartych basenach, przyszedł czas na przechodzenie do tych zimowych. Już w sobotę, 1 października, po raz pierwszy w tym sezonie będzie można poślizgać się na Lodowisku Chwiałka.

Podobnie jak w poprzednich latach, początkowo obiekt będzie udostępniany jedynie w weekendy. W tygodniu swoje treningi będą tam na razie prowadzić jedynie kluby sportowe, a dopiero bliżej zimy możliwe będzie korzystanie ze ślizgawki w dni powszednie przez osoby niezrzeszone w klubach.

Na razie jednak chętni proszeni są o przychodzenie z własnymi łyżwami, ponieważ z uwagi na remont nie jest jeszcze czynna wypożyczalnia. Jednocześnie, mimo prac remontowych możliwe jest wypożyczenie kasków oraz misiów do nauki jazdy.

Ile trzeba będzie zapłacić za możliwość poślizgania się? Podobnie jak w poprzednim sezonie 45-minutowa tercja będzie kosztowała 15 złotych za bilet normalny oraz 13 złotych za ulgowy. Korzystne jest kupowanie biletów na dwie tercje, ponieważ wówczas bilet normalny kosztuje 25 złotych, a ulgowy 22 złote.

Przed wizytą na Lodowisku Chwiałka należy sprawdzić godziny dostępności lodowiska dla publiczności na stronie internetowej obiektu.