“Sąd nad Kolegiackim” – przebudowa pl. Kolegiackiego to sukces czy porażka?

Co jest sukcesem, a co porażką przebudowy placu Kolegiackiego? Czy coś należy i można zmienić? Czy zieleni mogłoby być więcej? Czy plac stał się miejscem spotkań towarzyskich? Na te i wiele innych pytań będą szukali odpowiedzi uczestnicy spotkania w ramach nowego cyklu „Świeżo zmalowane”, które dziś będzie przebiegać pod hasłem „Sąd nad Kolegiackim”.

 

Dla jednych sukces, dla innych porażka. Dla jednych ciekawe zagospodarowanie terenu i wykorzystanie potencjału, dla innych betonoza. Choć od zakończenia przebudowy pl. Kolegiackiego minęło pół roku to nadal budzi ona różne emocje wśród mieszkańców. W ramach pierwszego spotkania nowego cyklu „Świeżo zmalowane” organizatorzy zapraszają do „Sądu nad Kolegiackim”.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się od wizji lokalnej o godzinie 17:00 spod pylonu Zegara Historii, a dyskusja zaplanowana jest około 17:30 w siedzibie SARP przy Starym Rynku.

Uczestnicy zastanowią się nad oceną inwestycji, tym, co można by zmienić i ile by to kosztowało, a także do kogo się z tym zwrócić. Czy są zmiany, które mogłyby sprawić, że krytykujący przebudowę zmienią zdanie?

W dyskusji wezmą udział także Jacek Maleszka z biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto, a także specjalista w zakresie zieleni miejskiej.