Lech Poznań zagra dziś z Legią Warszawa. Spotkanie obejrzy kilkadziesiąt tysięcy kibiców na stadionie

Kilkadziesiąt tysięcy kibiców będzie oglądać dzisiejsze spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa z trybun poznańskiego Stadionu Miejskiego. Jak zwykle starcie obu drużyn budzi ogromne emocje wśród fanów futbolu.

 

Mecze Lecha z Legią od pokoleń należą do tych najbardziej obciążonych ładunkiem emocjonalnym. Nie jest tajemnicą, że fani obu klubów się nie lubią, dlatego tym bardziej liczy się dla nich nie tylko zwycięstwo ulubionej drużyny, ale także fakt porażki przeciwnika.

Podczas dzisiejszego meczu trener Kolejorza John van den Brom będzie w komfortowej sytuacji, mogąc wystawić niemal najmocniejszy skład. W ostatnim czasie część kontuzjowanych zawodników doszła do siebie. Fani mogą więc spodziewać się naprawdę dobrej gry.

Jak wynika z danych dotyczących sprzedanych biletów, na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej zasiądzie prawie 40 tysięcy kibiców. Będzie to rekord obecnego sezonu w Polsce. Nie jest to niespodzianką, ponieważ zwykle spotkania obu drużyn należą do tych rekordowych pod względem liczby fanów na trybunach.

Klub przypomniał wczoraj, że dokładnie pięć lat temu Kolejorz także grał u siebie z Legią Warszawa. Wówczas, 1 października 2017 roku Lechici pewnie wygrali z Wojskowymi z wynikiem 3:0. Kibice, klub i sztab szkoleniowy liczą na powtórkę tamtego rezultatu.

Początek meczu o godzinie 17:30. Na stadion będzie można wchodzić od godziny 16:00.