Zmiany w organizcji ruchu w rejonie budowanego węzła Grunwaldzka

We wtorek zmieni się organizacja ruchu w rejonie prac związanych z budową węzła Grunwaldzka. Ma to związek z kolejnym etapem inwestycji. Kierowcom zostanie udostępniony m.in. przejazd ul. Szarotkową i Piwoniową.

 

Węzeł Grunwaldzka ma pełnić funkcję węzła przesiadkowego, łączącego różne środki transportu – pociąg, tramwaj, autobus, rower i samochód. Jednocześnie w ramach inwestycji powstaje bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową E20, dzięki czemu upłynni się ruch w okolicy.

W ramach inwestycji wykonawca niedawno przebudował sieć elektroenergetyczną i częściowo przygotował także uzbrojenie wodociągowe do nowego przebiegu rurociągu.

Obecnie prowadzone są roboty w zakresie układu drogowego, kładki i wiaduktu kolejowego nad ul. Grunwaldzką. Widoczny jest już zarys przejazdu pod torami po stronie Poznania. Cały czas trwają także prace przy przebudowie sieci infrastruktury podziemnej.

We wtorek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Przywrócony będzie przejazd ul. Szarotkową i Piwoniową, a także udostępniona zostanie tymczasowa, wydłużona jezdnia ul. Grunwaldzkiej, którą kierowcy aktualnie przejeżdżają przez torowisko kolejowe. W rejonie ul. Piwoniowej połączy się z obecną jezdnią ul. Grunwaldzkiej, co pozwoli wyłączyć z ruchu fragment jezdni od strony ul. Piwoniowej i Szarotkowej i tym samym umożliwi kontynuację robót związanych z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torowiskiem kolejowym. W dalszym ciągu przejazd będzie więc możliwy w obu kierunkach. Ponadto od 4 października kierowcy korzystający obecnie z łącznika między ul. Szarotkową i Grunwaldzką ponownie przejadą przez skrzyżowanie ul. Szarotkowej i Piwoniowej. Zmiany dotyczą również pieszych. Ponownie udostępniony zostanie ciąg po wschodniej stronie ul. Grunwaldzkiej, a zamknięty zostanie ten po stronie zachodniej – między łącznikiem a ul. Piwoniową.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.