„Trzy kwadranse z doradcami” – spotkanie doradcze dla młodzieży

„Trzy kwadranse z doradcami” to nazwa spotkania doradczego skierowanego do uczniów, na które zaprasza Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Udział jest bezpłatny i dostępny online. Czego dowiedzą się uczestnicy?

 

Głównym motywem spotkania ma być odpowiedź na pytanie jak dobrze przeżyć nowy rok szkolny. Doradcy omówią możliwości przygotowania się do rozpoczynającego się roku, jednocześnie podpowiadają w jaki sposób wyznaczyć swoje priorytety.

Czy są sprawy, które uczniowie mogą „odpuścić”? Które to te, na których warto się skupić w życiu? To kolejne pytania, na które odpowiedzi będą poszukiwać prowadzący.

W czasie wydarzenia przypomniane będą najważniejsze terminy i wydarzenia w obecnym roku szkolnym. Organizatorzy podzielą się także radami m.in. w jakich miejscach szukać wsparcia i pomocy, jak najlepiej zdać maturę lub egzamin ósmoklasisty i w jaki sposób można zdobyć więcej punktów podczas rekrutacji.

Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej we wtorek, 4 października, od godziny 20:00. Będzie transmitowane na portalu Facebook (tutaj).