Zmiany w organizacji ruchu i robót na czas konkursu skrzypcowego

W rejonie ul. Wieniawskiego w Poznaniu zostaną wprowadzone korekty w organizacji ruchu, dotyczące przede wszystkim autokarów. Zmiany związane są z rozpoczynającym się 7 października, w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, 16. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego

Przebudowa ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego sprawia, że dojazd wykonawców oraz słuchaczy biorących udział w wydarzeniu do Auli UAM nie może być zorganizowany tak, jak przy poprzednich edycjach. Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu dla autobusów w ul. Wieniawskiego. Będą one mogły się zatrzymać na czas wysiadania pasażerów i wypakowania bagażu, na specjalnie stworzonym przystanku na ul. Św. Marcin przed rondem Kaponiera, po czym będą mogły skorzystać z parkingu zlokalizowanego przy ul. Dworcowej. Piesi będą mogli skorzystać z przejścia przez ul. Św. Marcin, zlokalizowanego na wysokości Collegium Iuridicum.

Dla autokarów dojeżdżających w rejon Auli UAM przygotowany zostanie objazd prowadzący od ronda Kaponiera w kierunku ul. Libelta, al. Niepodległości do ul. Św. Marcin, a także objazdy od strony ul. Królowej Jadwigi oraz Solnej.

W godzinach, kiedy prowadzone będę przesłuchania oraz koncerty, prace związane z przebudową ul. Św. Marcin będą odbywały się bez użycia sprzętu ciężkiego. W poprzednich latach mikrofony radiowe i telewizyjne zbierały dźwięki z ruchu ulicznego i tramwajów. Tak więc dźwięki dobiegające z budowy z pewnością miałyby wpływ na jakość odbioru muzyki.