“Mandat w recydywie” – kierowca pędził prawie 120 km/h na ul. Głogowskiej kilkanaście dni po ukaraniu go za podobne wykroczenie

Czasem brak nauki na własnych błędach może być bardzo kosztowny i nie tylko w sensie finansowym. Przekonał się o tym młody kierowca jadący ul. Głogowską prawie 120 km/h. Jak się okazało, było to drugie tego typu wykroczenie w jego wykonaniu w ciągu kilkunastu dni, dlatego został ukarany w ramach recydywy.

 

Na ul. Głogowskiej w Poznaniu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził o 68 km/h więcej. W takiej sytuacji utrata prawa jazdy na trzy miesiące była „pewna”. Okazało się jednak, że kierujący ma większe problemy.

Okazało się, że kilkanaście dni temu 22-latek także przekroczył dozwoloną prędkość i był ukarany mandatem w wysokości 800 złotych oraz 9 punktami karnymi.

Po zmianie taryfikatora „jeśli osoba w ciągu 2 lat popełnia to samo wykroczenie, wymierza się karę nie niższą niż dwukrotność dolnej granicy ustawowego zagrożenia”. W takiej sytuacji za wykroczenie na ul. Głogowskiej mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 4 tysięcy złotych i 14 punktów karnych. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane.

fot. KMP Poznań