Można pomóc zwierzętom z poznańskiego schroniska

Okres jesienno-zimowy i chłodne dni i noce to czas trudny nie tylko dla ludzi, ale także bezdomnych zwierząt, które przebywają w schroniskach i przytuliskach. By pomóc zarówno im, jak i miejscom, które dają im schronienie organizowana jest zbiórka karmy, która potrwa do końca miesiąca.

 

Zakład Zagospodarowania Odpadami w Poznaniu organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt, które przebywają w poznańskim schronisku dla zwierząt. Gdy dni i noce są coraz chłodniejsze, zarówno psy jak i koty nie odmawiają przyjmowania kalorii, które pomagają ich organizmom odpowiednio przejść jesień i zimę. To czas trudny również dla samych placówek, które dają im schronienie, ponieważ potrzebnych jest więcej pieniędzy na ogrzewanie i prąd.

Wesprzeć zwierzęta można poprzez kupno karmy. Dary w ramach zbiórki ZZO zbierane będą na poznańskich Gratowiskach. Potrzebne są: karma zwykła (typu: Brit, Josera, Dolina Noteci) oraz karma weterynaryjna (typu: Gastro, Urinary, Renal, Hepatic). Można dostarczyć także naturalne gryzaki i żwacze dla psów.

Zbiórka potrwa do 30 października. Wykaz gratowisk ZZO dostępny jest online.