Kolejna konferencja #byckobietaontour odbyła się 1 października 2022 roku 
w Starym Browarze w Poznaniu.

Dorota Wellman i Marta Klepka od kilku lat wspólnie inspirują i wspierają kobiety. W pierwszą sobotę października Poznań zamienił się prawdziwą stolicę kobiet. Na konferencji spotkało się blisko 400 kobiet z całego kraju, 
a nawet z zagranicy. Była moc i były wzruszenia. Do społeczności #byckobietaontour dołączyło wiele kolejnych entuzjastek.


Zgodnie z tym, co zapowiadała Marta Klepka – twórczyni i organizatorka projektu #bykobietaontour, było bardzo energetycznie! Konferencja wystartowała rano
z przytupem, zaskakując uczestników pięknym, pełnym emocji i pasji tańcem Janji Lesar i Krzysztofa Hulboja. Zaczęło się niezwykle i te emocje towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień. Zaproszenie Marty Klepki na jesienną konferencję przyjęło wielu znakomitych gości. 

Odbyły się dwa ciekawe kobiece, merytoryczne panele, podczas których prelegentki na scenie dzieliły się doświadczeniem. Były rozmowy z ekspertkami o kobietach w biznesie, o relacjach w świecie HR. Było sporo wywiadów i okazja, by posłuchać ludzi barwnych, żyjących w zgodzie ze sobą, ciekawych świata. Janja Lesar i Krzysztof Hulboj opowiedzieli  o namiętności w tańcu i życiu. Szalenie energetyczna Marta Gąska zdradziła kilka swoich sekretów, opowiadając o swojej zawodowej pasji oraz o tym, jak radzi sobie z logistyką i organizacją czasu dla rodziny.

Istotną wiedzę przekazywali lekarze specjaliści: stomatolodzy, ortopeda i ginekolog.
Bardzo wyczekiwanym momentem konferencji było spotkanie z byłym Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandrem Kwaśniewskim. Prezydent został przyjęty z entuzjastycznie. Rozmowa Doroty Wellman z nim była niezwykle ważna, ciekawa, bogata w anegdoty, a jednocześnie dotykająca tego, z czym się dzisiaj zmierzamy. 

Nowością w tym roku była wspólna dyskoteka. Chętni mogli wieczorem kontynuować spotkanie #bykobietaonotour w Some Place Else Poznań w Sheraton Poznań Hotel, bawiąc się z DJ-em. Było tanecznie i bardzo wesoło. 

Kolejna edycja #byckobietaontour – 1 kwietnia 2023 roku w Starym Browarze w Poznaniu.