Ostatnia w tym roku odsłona akcji “Mieszkanie do remontu”

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił kolejną, a zarazem ostatnia w tym roku odsłonę akcji „Mieszkanie do remontu”. Tym razem w ofercie jest ponad 40 lokali.

 

Program „Mieszkanie do remontu” skierowany jest do osób, które z uwagi na sytuację materialną nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego, a nie stać ich na najem na rynku komercyjnym oraz dla rodzin i osób, którym zabrakło punktów w ramach mieszkań socjalnych i komunalnych. Program zakłada, że po wykonaniu niezbędnych prac remontowych, najemcy mogą wynająć lokale na czas nieokreślony.

Remont należy wykonać w ciągu maksymalnie pół roku. Przez ten czas uczestnicy programu nie płacą czynszu, a po wykonaniu prac podpisują umowę najmu z ZKZL na czas nieokreślony.

Kolejne odsłony „Mieszkania do remontu” cieszą się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków, dlatego z pewnością wielu ucieszy fakt, że spółka ogłosiła jeszcze jedną, choć ostatnią w tym roku edycję. Będzie ona rekordowa, ponieważ do zagospodarowania przeznaczono 43 lokale.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, są wśród nich mieszkania małe, czyli jedno- i dwupokojowe oraz duże z trzema, czterema, a nawet pięcioma pokojami, jednak jak przyznaje ZKZL przeważają te dwupokojowe, jako najbardziej pożądane na rynku mieszkaniowym.

Lokale mają różne wielkości – powierzchnia waha się od 31 do nawet 189 metrów kwadratowych, dzięki czemu więcej osób może znaleźć odpowiednie dla siebie.

Zróżnicowane są także lokalizacje, ponieważ lokale znajdują się zarówno w centrum miasta, m.in. przy pl. Wolności, ul. Ratajczaka czy Podgórnej, jak i innych dzielnicach i rejonach miasta, np. Przy ul. Jackowskiego i Wyspiańskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą obejrzeć lokale po uprzednim zgłoszeniu takiej chęci przez formularz na stronie ZKZL. Zapisy na oględziny prowadzone będą do 23 października.

Wnioski w ramach programu można składać maksymalnie na trzy lokale do 31 października. Na stronie internetowej programu poza stosownymi formularzami znajdują się też wykaz mieszkań i zakres prac, jakie należy w nich przeprowadzić.