“Poznań Przyciąga” – rusza 11. edycja miejskiej akcji skierowanej do maturzystów

Miasto Poznań rozpoczyna kolejną odsłonę akcji „Poznań Przyciąga”, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do podjęcia studiów na poznańskich uczelniach.

 

To już 11. edycja miejskiej akcji „Poznań Przyciąga”, której celem jest pomoc dla poznańskiej młodzieży w zakresie wyboru dalszej ścieżki edukacji, a także zachęcenie osób z całej Polski do kontynuowania nauki w stolicy Wielkopolski i związania z tym miastem swojej przyszłości.

Jak zauważa Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta, obecnie w Poznaniu jest ok. 105 tysięcy studentów, którzy mają realny wpływ na rozwój stolicy Wielkopolski poprzez podejmowanie inicjatyw, pracę czy też realizację pasji. Zachęcając do studiowania i pozostania w mieście, Poznań zyskuje specjalistów, którzy mają realny wpływ na gospodarkę i życie społeczne.

W ramach akcji działa strona internetowa, na której znajdują się informacje o ofercie akademickiej, poradnik maturzysty czy też test preferencji zawodowych. Jednocześnie organizowane są spotkania dla przyszłych studentów i studentek.

W najbliższych tygodniach odbędą się cztery takie spotkania online w formie webinarów pod hasłem „Idę do Poznania”. Prowadzone będą przez dwoje studentów, przedstawicieli poznańskich uczelni, którzy opowiedzą o różnych aspektach studiowania i życia w Poznaniu.

– I webinar – 20 października, godz. 19:00, “Poznań Przyciąga Edukacją”
– II webinar – 27 października, godz. 19:00, “Poznań Przyciąga Rozrywką”
– III webinar – 3 listopada, godz. 19:00, “Poznań Przyciąga Przyjaznością”
– IV webinar – 10 listopada, godz. 19:00, “Poznań Przyciąga Perspektywami”

Każdy z webinarów potrwa ok. 30 minut i będzie transmitowany zarówno na stronie akcji Poznań Przyciąga jak i na kanale YouTube Miasta Poznania.

„Co roku spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem naszej akcji ze strony szkół, ponieważ młodzi ludzie otrzymują podczas spotkań informacje, których naprawdę potrzebują, w tym wiele informacji praktycznych oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania” – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP

Działania prowadzone są w ramach “Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025”.