Fatalny wynik Lecha Poznań w Pucharze Polski (galeria)

Lech Poznań odpadł z rozgrywek Pucharu Polski. W składzie mistrzów Polski doszło do kilku zmian w składzie, co zadecydowało o porażce 1:3 ze Śląskiem Wrocław.

Mając na uwadze grę co trzy dni trener Johm van den Brom dokonał roszad w składzie. Szansę gry otrzymali m.in. Artur Rudko, Maksymilian Pingot czy Artur Sobiech. Spotkanie nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem kibiców i na trybunach pojawiło się około 7 tysięcy kibiców.

Dość niespodziewanie już w 6. minucie Śląsk Wrocław objął prowadzenie. Z rzutu wolnego przy słupku uderzył Erix Exposito i Artur Rudko dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach goście jeszcze kilka razy przedostali się pod pole karne Lecha Poznań, ale z czasem gospodarze opanowali sytuację na boisku i zaczęli stwarzać zagrożenie.

Najpierw dwukrotnie uderzał Artur Sobiech, ale dobrze interweniował Rafał Leszczyński. Wydawało się, że w 21. minucie będzie remis. Kristoffer Velde minął bramkarza i chciał posłać piłkę do pustej bramki, lecz w ostatniej chwili zablokował go Konrad Poprawa.

Poznaniacy dopięli swego w 25. minucie. Po dośrodkowaniu Joela Perreiry dobrze w polu karnym zachował się Afonso Sousa, który uprzedził bramkarza i w efektownym stylu wpakował piłkę do bramki.

Do przerwy więcej goli nie było, a tuż po przerwie Kolejorz mógł objąć prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem znów popisał się Joel Perreira, a Gio Citaiszwili znakomicie uderzył głową. Wydawało się, że piłka wpadnie do bramki, lecz znakomitą interwencją popisał się Leszczyński.

Lech miał przewagę, atakował, ale nie potrafił strzelić gola. W 71. minucie na boisku pojawił się m.in. Mikael Ishak i wydawało się, że to może być kluczowy argument, aby to mistrz Polski przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tak się jednak nie stało. W 78. minucie kolejny fatalny błąd popełnił Artur Rudko, który wypuścił z rąk piłkę po strzale Nahuela Leivy, co wykorzystał John Yeboah.

Niemiecki napastnik Śląska Wrocław pięć minut później raz jeszcze trafił do bramki Lecha i ustalił wynik meczu na 3:1. Lechici pożęgnali się z Pucharem Polski już na 1/16 finału i teraz muszą skupić się na rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy oraz Ligi Konferencji UEFA.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)
0:1 – Erik Exposito 6′
1:1 – Afonso Sousa 25′
1:2 – John Yeboah 78′
1:3 – John Yeboah 83′