Bezpłatne sprzątanie nagrobków – Miasto przypomina o usłudze dla seniorów

Miasto Poznań przypomina o możliwości skorzystania z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich osób. Usługa dostępna jest dla poznańskich seniorów na cmentarzach na Junikowie i Miłostowie.

 

To jedna z usług dostępnych w ramach pakietu Poznań Viva Senior. Skierowana jest dla osób od 80. roku życia, które samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z osobą z niepełnosprawnością, długotrwale chorą lub niesamodzielną.

W ramach usługi myta jest tablica i płyta nagrobka, a także krzyż, co obejmuje także wyszorowanie ich szczotką w razie potrzeby. W przypadku mrozów nagrobki nie są myte, ale możliwe jest dokładnie jego odśnieżenie.

Stare kwiaty i wypalone znicze mogą zostać zebrane i ułożone przed nagrobkiem lub wyniesione na śmietnik w zależności od życzenia seniora.

Osoba sprzątająca może też wypielić chwasty w promieniu 15 cm wokół grobu, zebrać liście i zagrabić piach.

Firma porządkująca dysponuje własnym przenośnym sprzętem i środkami gwarantującymi prawidłowe i bezpieczne uporządkowanie nagrobka.

Porządkowanie w ramach usługi dostępne jest na miejskich cmentarzach na Junikowie i Miłostowie przez cały rok, 5 dni w tygodniu, w dni robocze, między 10:00 a 18:00. Senior lub seniorka może z niej skorzystać raz w roku. Czas oczekiwania zależy od aktualnej liczby zgłoszeń.

Aby skorzystać z bezpłatnego sprzątania nagrobków, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek, PESEL, numer telefonu) i dokładne miejsce położenia grobu oraz dane osoby w nim pochowanej. Powinien też dokładnie opisać, jaki zakres usługi go interesuje.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.