Konferencja „Klimat i środowisko” na MTP. Do udziału zaproszono mieszkańców

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają targi POLECO. Już dziś w ich ramach odbędzie się także konferencja „Klimat i środowisko”, która jest inicjatywą samorządową skupiającą się na temacie adaptacji do zmian klimatu w zakresie zarządzania środowiskiem i wprowadzaniu nowych rozwiązań. W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

 

Konferencja ma odpowiadać na współczesne problemy związane ze środowiskiem, klimatem, a także kryzysem gospodarczym i geopolitycznym. Jak zauważają organizatorzy, świat nie ochłonął jeszcze po pandemii, gdy stanął u progu wojny, która mimo dość lokalnego charakteru, ma wpływ na m.in. bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe mieszkańców całego globu.

W obliczu kryzysu i zagrożeń bezpieczeństwa istnieje ryzyko, że politycy i przywódcy przesuną kwestie związane ze środowiskiem na dalszy plan. Tymczasem zagrożenie cały czas rośnie i potrzebne jest wdrażanie kolejnych działań na rzecz poprawy poziomu ochrony środowiska i przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych.

Do udziału w konferencji „Klimat i środowisko” zaproszono poznańskich naukowców i znawców tematyki środowiska, a także przedstawicieli polskich miast, które skutecznie wdrażają rozwiązania w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

W ramach wydarzenia będzie możliwa wymiana poglądów i doświadczeń w temacie środowiska, a co istotne, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy i podmioty.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:00, a chętni mogą rejestrować się od godziny 10:30. Wydarzenie odbędzie się w sali B Poznań Congress Center na MTP przy wejściu od strony ul. Śniadeckich.