Z myślą o ekologii i ekonomii – na poznańskich cmentarzach można zostawić lub zabrać używany znicz

Zbliża się okres Wszystkich Świętych i Zaduszek, a to oznacza wzmożone odwiedziny na cmentarzach. Podczas porządkowania i ozdabiania grobów bliskich warto pamiętać o ekologii i możliwości dania „drugiego życia” zniczom.

 

Czasem pojawia się nowa koncepcja, atrakcyjna oferta zakupu nowego, a czasem po prostu „jest ich za dużo” – znicze na grobach często są wymieniane, zwykle przed ich pełnym zużyciem. Zamiast jednak wyrzucać je na śmietnik, można je odłożyć w specjalnie wyznaczonych miejscach na poznańskich cmentarzach, dzięki czemu ktoś inny będzie mógł je ponownie wykorzystać. Wystarczy wówczas, że kupi nowy wkład.

Dzięki temu redukowana jest liczba odpadów, co jest istotnym elementem walki o ochronę środowiska. Znicze powstają z materiału, który nie nadaje się do recyklingu z uwagi na inną temperaturę topnienia niż np. szkło opakowaniowe. Z tego powodu warto wykorzystywać je jak najdłużej. Redukuje to także koszty utrzymania grobów, ponieważ kupno samego wkładu jest tańsze.

Specjalne regały na zużyte znicze umieszczone są w rejonie wypożyczalni sprzętu ogrodowego, obok wejść i w okolicy głównych ciągów komunikacyjnych na poznańskich cmentarzach.

Można zarówno oddać niepotrzebny znicz, jak i wykorzystać już się tam znajdujący. Zostawiają należy najpierw usunąć plastikowy wkład.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.