Mobilny Punkt Wsparcia rozpoczął sezon. Pomaga osobom w kryzysie bezdomności

W Poznaniu ruszył Mobilny Punkt Wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności. To dodatkowy element regularnych akcji, które w okresie jesienno-zimowym są wzmacniane z uwagi na niskie temperatury powietrza, szczególnie niebezpieczne dla osób żyjących poza ogrzewanymi budynkami.

 

Miejsca przebywania osób bezdomnych są regularnie odwiedzane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, policję i straż miejską przez cały rok, ale w okresie jesienno-zimowym kontrole są zintensyfikowane z uwagi na niskie temperatury powietrza. Osoby w kryzysie bezdomności informowane są o możliwościach uzyskania pomocy.

Mobilny Punkt Wsparcia rozpoczął swoją działalność w tym sezonie w środę, 2 listopada. To wspólna inicjatywa Działu Pomocy Osobom Bezdomnym, strażników miejskich, policji i streetworkerów z różnych organizacji.

W ramach akcji, w dni powszednie między 17:00 a 19:00, przy ul. Dworcowej 1 wydawane są posiłki dla potrzebujących. Można tam także otrzymać środki ochrony osobistej i higieny oraz ciepłą odzież.

Na miejscu dostępne są również porady socjalne, terapeutyczne oraz opieka przedmedyczna (do 18:00). Chętni mogą uzyskać też pomoc w uzyskaniu miejsca w placówkach pomocowych.

Co roku na działalność Mobilnego Punktu Wsparcia Miasto Poznań przeznacza 130 tysięcy złotych.

Darmowe posiłki są też wydawane w Kuchni Społecznej przy Taczaka oraz jadłodajniach Caritas przy Ściegiennego, Łąkowej i Niegolewskich.

Mobilny Punkt Wsparcia wykonuje objazdy po Poznaniu po miejscach, w których koczują osoby w kryzysie bezdomności. Jak informuje MOPR, objazdy po miejscach niemieszkalnych zakończą się prawdopodobnie w marcu, ale będzie to uzależnione od pogody.