Kilka tysięcy psów pojawi się na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych na MTP

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie w weekend opanowany przez psy. W sobotę i niedzielę będzie odbywać się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, podczas której zostaną wybrane najpiękniejsze czworonogi z różnych zakątków świata.

 

Ponad 250 ras psów, a wśród nich zarówno te popularne jak i mniej znane. W siedmiu targowych halach będzie można podziwiać najróżniejsze – małe, średnie, duże, z długą i krótką sierścią o najróżniejszej maści. Znajdą się w 43 ringach wystawowych, by zaprezentować się przed poznaniakami.

Wystawa Psów Rasowych cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, nie tylko tych, którzy sami zajmują się tą tematyką, ale także tych, którzy lubią te zwierzęta. Przyciąga zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy podziwiają nie tylko psy, ale także ogrom pracy ze strony ich właścicieli, którzy dbają o każdy detal i opiekę nad czworonogami.

Tegoroczna impreza jest wyjątkowa, ponieważ w 2022 roku przypada 60-lecie Pierwszej Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Poznaniu.

W weekend, 5 I 6 listopada, na terenie MTP pojawi się niemal 7 tysięcy psów. Wśród nich nie zabraknie m.in. owczarków, psów pasterskich, psów gończych, sznaucerów, jamników, golden retrieverów, buldogów francuskich czy whippetów, ale także mniej popularnych ras: teriera brazylijskiego, islandzkiego szpica pasterskiego czy owczarka australijskiego Kelpie.

Podczas imprezy będzie można podziwiać psy zarówno podczas pokazów jak i sędziowania, a także podczas przygotowań i relaksu. W programie znalazły się także efektowne pokazy m.in. nosework, frisbee, dog dancing, hoopers czy flyball.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę sędziowanie poszczególnych ras w ringach zaplanowane jest od 9:00 do 14:30.

Oprócz samych zwierząt podczas Wystawy dostępne będą również stoiska wystawców z akcesoriami dla zwierząt. Będą smycze, obroże, zabawki, narzędzia groomerskie, kosmetyki do pielęgnacji, produkty do szkolenia psów, przysmaki czy też maty. Stoiska będą dostępne w pawilonie nr 5.

Wystawa odbywać się będzie w dniach 5-6 listopada, w godzinach 9:00-18:00 w pawilonach 3, 3A, 4, 5 i 6.