Kobiety w świecie motoryzacji.

Kobiety w historii motoryzacji odegrały bardzo dużą rolę. Między innymi to dzięki swojej żonie Bercie Ringer, Carl Benz odniósł gigantyczny sukces. W 1888 Berta jako pierwsza kobieta w towarzystwie swoich nieletnich synów udowodniła, że podróżowanie pojazdem spalinowym nie jest trudne a co więcej, jest całkiem bezpieczne. Przejeżdżając 130 km, Berta przyczyniła się do rozpropagowania wynalazku swojego męża, a także udowodniła, że kobiety w świecie motoryzacji radzą sobie na równi z mężczyznami.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się kto był pomysłodawcą kierunkowskazów, wycieraczek, pasów ruchu czy lusterek? 

Artykuł przy współpracy z firmą MOTO-HOME – skup aut Konin.

Tak, były to kobiety. Niesamowite kobiety, które dzięki swojej kreatywności wprowadziły elementy pojazdów, bez których dziś nie wyobrażamy sobie bezpiecznej jazdy. 

Dlatego  podczas marcowego wydarzenia Młyńska Kobiet z okazji dnia Kobiet, Dealer MB Motors Autoryzowany Salon i Serwis Mercedes-Benz w Poznaniu postanowiło zaprezentować po raz pierwszy najnowszy model z serii Mercedes-EQ jakim jest EQB, zapraszając tym samym kobiety do przetestowania możliwości, jakie daje nam elektromobilność. Najnowszy, elektryczny EQB jest szczególnie pożądany przez Kobiety, nie tylko poruszające się na co dzień po mieście ale i te, które cenią sobie wyjazdy za miasto i bezpieczne podróżowanie z całą rodziną.  

Mercedes EQB zachwyca nas pięknym i niezwykle komfortowym wnętrzem. W ramach wyposażenia  do dyspozycji mamy między innymi w pakiet Edition 1, który zawiera między innymi elementy zewnętrzne pakietu Night ze stylizacją AMG, takie jak 20-calowe obręcze kół AMG, lakierowane w kolorze miedzi o matowym odcieniu. We wnętrzu otrzymamy natomiast charakterystyczną, skórzaną tapicerkę w kolorze szarym neva oraz dysze wentylacyjne ze srebrnymi pierścieniami. Marka Mercedes-EQ stworzyła  szeroki wachlarz dostępnych konfiguracji, tak by sprostać oczekiwaniom każdej Kobiety. 

MB Motors Mercedes-Benz wie jak ważne jest dla Kobiet czuć się wyjątkowo, dlatego też podczas eventu Młyńska Kobiet, każda z Pań ma możliwość skonfigurowania swojego własnego  egzemplarza EQB. Poza wizualizacją swoich marzeń uczestniczki wydarzenia mogą również usiąść w niezwykle wygodnych fotelach z opcją podgrzewania i przekonać się jak luksusowo i komfortowo wygląda model EQB wewnątrz. 

W czasie jazdy testowej Doradcy Handlowi MB Motors zaprezentują systemy bezpieczeństwa oraz opowiedzą o nowinkach technologicznych wykorzystanych w Mercedesie EQB. Uczestniczki spotkania będą miały możliwość wygrania weekendu z EQB, tak by w pełni móc przetestować wszystko co oferuje ten wyjątkowy model. 

Szczegóły u Doradcy Handlowego:  

Jakub Hanuszewski 

Tel: +48 665 660 040

Do zobaczenia w MB Motors!