Wsparcie finansowe, edukacyjne i materialne dla młodych biegaczy. Trwa rekrutacja do programu

Do końca listopada można zgłaszać kandydatów do stypendium „Wybiegaj w Przyszłość”, które skierowane jest do młodych biegaczy.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program, którego celem jest wsparcie młodych biegaczy znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Pomoc ma charakter wsparcia finansowego, edukacyjnego i materialnego w postaci sprzętu sportowego.

Program skierowany jest do sportowców uroczonych w latach 2004 – 2009 (w 2023 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wyniki w indywidualnych konkurencjach biegowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

Stypendyści najmłodszej kategorii (U-16) mogą otrzymać wsparcie w wysokości 600 złotych, U-18 w wysokości 800 złotych, a U20 w wysokości 1000 złotych. Kwoty te wypłacane są miesięcznie przez 10 miesięcy.

Każdy stypendysta otrzymuje też specjalny pakiet treningowy oraz przywilej udziału w organizowanej przez Fundację Zdrowy Ruch imprezie biegowej 1 MILA – mityng lekki i atletyczny. Fundacja przekazuje stypendystom także niezbędną wiedzę i wartości.

Celem programu jest wzbudzenie świadomości i umiejętności budowania własnej kariery sportowej.

W tegorocznej edycji wsparcie trafi do minimum 10 biegaczy. Rekrutacja trwa do 30 listopada. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online.

Dodatkowo w ramach programu planowane są też bezpłatne warsztaty edukacyjne, które będą skierowane do całej społeczności sportowej. Obejmą tematykę m.in. psychologii sportu, dietetyki, wykładów praktycznych z Gwiazdami Sportu oraz prowadzenie social media.