Na narty, zwiedzanie, do ciepłych krajów i do wioski św. Mikołaja – lotnisko w Poznaniu różnorodne na zimę

Lato i wakacje już się skończyły, ale nie oznacza to końca zagranicznych wyjazdów. Zima to idealny czas na wakacje w ciepłych krajach, wyjazd na narty czy kilkudniową wycieczkę do jednego z europejskich miast. O tym, co dla zainteresowanych podróżą przygotował Port Lotniczy Ławica, opowiedział Błażej Patryn, rzecznik prasowy lotniska.

W lotnictwie można wyróżnić dwa sezony – sezon wysoki, który trwa od marca do września oraz sezon niski, czyli ten obecny, który potrwa do końca lutego. Dodatkowo, ten rok nie jest najłatwiejszy dla branży turystycznej, ponieważ dopiero co zakończyła się pandemia, a w Ukrainie kilka miesięcy temu wybuchła wojna. Port Lotniczy musiał zrezygnować z wielu lotów do Ukrainy, które były bardzo popularne wśród pasażerów. Mimo to, poznańskie lotnisko przygotowało różnorodną i ciekawą ofertę dla podróżujących.

Jedną z wielu nowości będą loty do miasta Romea i Julii, czyli do Werony, które rozpoczną się w styczniu. Jest to bardzo interesujący kierunek, ponieważ z jednej strony można polecieć tam i zwiedzać historyczne miasto, ale z drugiej jest ono również idealną bazą wypadową dla osób kochających sporty zimowe.

„Zimno i śnieg na pewno odpowiadają narciarzom, bo taka jest koncepcja linii lotniczej z wprowadzeniem tego połączenia akurat w styczniu. Jest to połączenie, które ukierunkuje wszystkich miłośników białego szaleństwa na to żeby polecieć w Dolomity.” – powiedział Błażej Patryn

W przypadku takiego zimowego wypadu, warto również zwrócić uwagę na to, że narty oraz deski odpowiednio zapakowane można nadać w tak zwanym nadgabarycie.

Port Lotniczy Poznań- Ławica przygotował również interesujące kierunki dla osób, które kochają ciepło i słońce. Już niedługo pierwsi pasażerowie z Poznania wylecą do Meksyku, Dominikany, Dubaju czy na Zanzibar. Oferta została przygotowana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W siatce połączeń pojawił się również specjalny, świąteczny kierunek. W grudniu będzie można polecić do Rovaniemi w Finlandii, czyli do wioski św. Mikołaja. To idealna destynacja dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Co ciekawe, są to jednodniowe loty, czyli w zaledwie kilka godzin można przenieść się do zimowego, magicznego miejsca, a wieczorem wrócić do Poznania.

Rzecznik lotniska w rozmowie w „Hej Poznań” zwraca również uwagę na to, aby podróżujący byli bardziej wyrozumiali dla osób, które pracują na lotniskach i przeprowadzają kontrolę bezpieczeństwa.

„Czasy mamy bardzo niespokojne, pracownicy którzy dokonują kontroli bagażu przed przejściem na tak zwaną strefę zamkniętą, robią wszystko aby lot odbył się bezpiecznie. W lotnictwie jest taka złota zasada – wszelka wątpliwość, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, niestety jest rozstrzygana na niekorzyść tego, kto do tej wątpliwości dopuścił.” – zwraca uwagę Błażej Patryn dodając, że dotyczy to np. przedmiotów, jakie pasażerowie chcą zabrać ze sobą na pokład

Więcej na temat zimowej oferty Portu Lotniczego Ławica można dowiedzieć się słuchając całej rozmowy w programie „Hej Poznań”.