Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w Poznaniu będzie miało nową siedzibę

Poznański wydział Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości będzie miał nową siedzibę. Umowę w sprawie modernizacji wyznaczonego na ten cel budynku podpisała Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 

Do ubiegłego roku w Poznaniu funkcjonował Wydział dw. z Cyberprzestępczością w ramach Komendy Wojewódzkiej Policji. Od stycznia 2022 roku w Polsce powstało jednak Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, w ramach którego wyznaczono także poznański oddział dla tej jednostki.

Powstanie oddziału wymaga także odpowiedniej siedziby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podinsp. Violetta Mójta podpisała umowę na modernizację jednego z budynków przy ul. Taborowej. To właśnie tam powstanie miejsce codziennej pracy dla funkcjonariuszy zajmujących się cyberprzestępczością,

Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską i w czasach przedwojennych był częścią kompleksu będącego siedzibą 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich.

Realizacja projektu siedziby dla Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości została podzielona na dwa etapy, przy czym zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec 2023 roku.