Co z tańszym węglem dla Poznania? Kto z niego skorzysta?

Firma, która ma dostarczyć mieszkańcom Poznania tańszy węgiel jest w trakcie uzgadniania umowy ze spółką Skarbu Państwa. Kto skorzysta z oferty?

 

W ramach rządowego programu samorządy lub inne podmioty zajmujące się sprzedażą węgla mogą kupić opał w preferencyjnej cenie od Skarbu Państwa, a następnie sprzedać go po niższej niż rynkowa cena mieszkańcom poszczególnych gmin.

Poznań, podobnie jak część innych samorządów nie chciał sam zajmować się sprzedażą. Jak podkreślały władze miasta, wolą, by zajęły się tym podmioty z odpowiednim doświadczeniem i zapleczem oraz infrastrukturą do magazynowania, sprzedaży i przewozu węgla. Miasto zachęciło firmy, które się tym zajmują do udziału w programie.

Zgodnie z zasadami określonymi w ustawie, wybrana przez Skarb Państwa została firma, która jako pierwsza zgłosiła się do programu w danym regionie i spełniła wszystkie warunki.

Jak informuje dziś Urząd Miasta, lokalna firma otrzymała już projekt umowy ze spółką Polska Grupa Energetyczna Paliwa Sp. z o.o., od której będzie mogła zakupić węgiel dla poznaniaków.

Obecnie trwają uzgodnienia między stronami.

Urząd Miasta zapewnia, że jest w stałym kontakcie ze spółką PGE Paliwa oraz pośredniczącym w sprzedaży składem węgla. Gdy tylko dokumenty pomiędzy pośrednikiem a spółką PGE Paliwa zostaną podpisane, na stronie internetowej Miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ukaże się szczegółowa informacja o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie można kupić w Poznaniu węgiel po preferencyjnych cenach.

Z możliwości zakupu tańszego węgla będą mogły skorzystać osoby, które przedstawią zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń o prawie do dodatku węglowego.