Dreamlinerem z Gdańska do Poznania! Świąteczna niespodzianka od LOT

Samolotem z Gdańska do… Poznania w ramach połączenia krajowego przewoźnika? To możliwe jeszcze w tym roku i można rezerwować bilety, ale… jest pewien „haczyk”. Jaki?

W systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawił się ciekawy lot z poznańskim lotniskiem Ławica w roli głównej. Pasażerowie będą mogli polecieć do Gdańska, którego na co dzień nie ma w siatce połączeń stolicy Wielkopolski. Nie oznacza to jednak jego uruchomienie na stałe – lot będzie jednorazowy i odbędzie się 20 grudnia.

Wylot odbędzie się z gdańskiego lotniska o godzinie 15:00 z lądowanem w Poznaniu o 16:10, co oznacza, że podróż potrwa 70 minut. Wyjątkową gratką jest jednak przede wszystkim nie samo połączenie, a fakt, że pasażerowie spędzą lot na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner.

Niestety, przewoźnik nie planuje lotu powrotnego w ramach oferty. Prawdopodobnie wynika ona po prostu z przebazowania samolotu, co wykorzystano do stworzenia dodatkowej atrakcji.

Bilety są już dostępne na stronie LOT w cenie od 199 złotych.

Informację o świątecznej akcji potwierdził Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

AKTUALIZACJA (12:38):

Przewoźnik dodał w systemie rezerwacyjnym kolejny lot Dreamlinerem – tym razem będzie to lot z Poznania do Warszawy, który odbędzie się 22 grudnia o 18:20 z lądowaniem na lotnisku Chopina o 19:30.

Będzie to druga część procesu przebazowywania samolotu.